28.9. máme zavřeno

Pavla Wernerová: Konec doby odpadové

Redukovat odpad nemusí být věda! Tato knížka vás provede všemi důležitými oblastmi a vysvětlí vám, jak redukcí odpadu pomůžete nejen naší planetě, ale hlavně sami sobě.

Pokrývá témata všech důležitých oblastí. Od nakupování jídla a přírodní kosmetiku, přes cestování a udržitelnou módu až po čas v práci či na studiích. Nechybí ani děti a domácí mazlíčci.

Zjistíte, kterým produktům se pro své zdraví raději vyhnout a čím je nahradit

Najdete tu i témata, jako je cirkulární a sdílená ekonomika, udržitelné firmy či zde najdete více o tom, jak fungují bezobalové obchody

Recepty na přírodní domácí kosmetiku či bezodpadové pochutiny v kuchyni.

204 stran plných inspirace a konkrétních tipů z českého prostředí. Spousta krásných obrázků a fotek.

Sesbírané zkušenosti za 4 roky Pavli bezodpadového života, o kterých si můžete pohodlně přečíst v jedné knížce

Skladem
Kód: 6293
385 Kč
Kategorie: Knihy

Kniha Konec doby odpadové nemá za cíl vás přimět k tomu, abyste nikdy neprodukovali žádný odpad. Chce vám vysvětlit, proč je vůbec téma plastů a odpadů problematické, a dát podněty k tomu, co můžete dělat jinak a lépe.


Pokud ze svého života odstraníte zbytečné jednorázové plasty a zredukujete svůj odpad, pomůžete tím nejen našemu životnímu prostředí, ale hlavně sami sobě. Když vyměníte zabalené zpracované „potraviny“ za čerstvé ovoce, zeleninu a další přírodní plodiny, zbavíte se chemikálií v domácnosti v podobě „čisticích přípravků“ a nahradíte je přírodními anebo když vyhodíte oblíbené pleťové krémy (vyráběné na ropném základu) a raději si koupíte ty z přírodních ingrediencí, uděláte tím nejvíce sami pro sebe. Proto je celá snaha o zdravější a čistší Zemi vlastně snahou o zdravější já. To, jak vypadá naše životní prostředí, je totiž často odrazem toho, jak se o sebe sami staráme.

Zároveň není pravda, že vy sami nic nezměníte. Jak řekl Mahátma Gándhí: „Buď tou změnou, kterou chceš vidět ve světě.“ Pokud vás tedy něco na této planetě štve, začněte nejdříve u sebe. Buďte vy tou změnou…

O autorce:

Pavla Wernerová je příznivkyní udržitelného a bezodpadového způsobu života. Žije v Brně a je zakladatelkou blogu Za lepší život (www.zalepsizivot.cz), kterým se snaží inspirovat čtenáře k životu bez odpadu.

K Zero Waste se dostala náhodou po stáži v Indonésii (kde ji štval všudypřítomný nepořádek), když našla jeden z českých bezodpadových blogů, který ji hned zaujal. Bezodpadový způsob života jí začal dávat smysl nejen z ekologického, ale i zdravotního hlediska, obzvlášť poté, co se začala více zajímat o složení zabalených (často toxických) výrobků, které používala každodenně. Bezodpadový způsob života tak pro ni začal být nejen prostředkem péče o naše životní prostředí, ale i o nás samé.

Nyní se Pavla již několik let snaží redukovat svůj odpad a úspěšně se jí to daří. Pořádá přednášky o Zero Waste jak pro veřejnost, tak pro firmy.