Pojďte k nám pracovat! Hledáme ŠVADLENU na HPP a také nabízíme BRIGÁDU: skládání oblečení a výpomoc s vychystáváním produktů do balíčků. Pište na: vyroba@reparada.cz. Těšíme se!

O nás

Reparáda, to je módní značka, která se inspiruje ve vintage střizích a celým svým srdcem podporuje myšlenky slow fashion. Nebaví nás rychlá móda z nadnárodních řetezců, dáváme přednost kvalitě a osobnímu vztahu.

Všechny kousky z Reparády jsou šité v Brně a okolí, pečlivě, s láskou a důrazem na každý detail.  Máme vlastní šicí dílnu v Brně  na Cejlu v budově bývalé textilky a dlouhodobě spolupracujeme s jednou skvělou externí dílnou v okolí. 

Naše kousky najdete v našem kamenném obchodě v Brně, který slouží zároveň i jako náš sklad. Kromě Brna máme oblečení i v Praze na Letné v Tvorba Store a také na Letišti Václava Havla v obchodě Future is Local (terminál 2).

Přesvědčte se s námi, že nad poctivou ruční práci není a poctivá móda vás nemusí stát o moc víc než ta z řetězce, budete se v ní ale cítit mnohem lépe a krásnější. A pokud si finance na její pořízení vydělíte počtem použití, pak vás vyjde mnohem levněji než běžná konfekce ušitá někde v Asii.

 

Kdo stojí za Reparádou

 

Jsem Kateřina, zakladatelka módní značky Reparáda. Vystudovaná právnička, která chtěla bojovat s nespravedlností a psát dokonalé smlouvy.

Právo už sice nedělám, ale s nespravedlností bojuji dál. Už skoro 10 let tvořím etickou módu - šetrnou k přírodě a zodpovědnou k lidem. Dokonalou smlouvu vám nespíchnu, ale šatů, ve kterých naděláte parádu, mám v rukávu několik.

 

Reparada-dilna-medium-141

 

Název Reparáda

 

Název vznikl jako složenina slova „paráda“ a předpony „re“ - retro, recyklace, angl. repair, šp. reparar – opravit. Předpona „Re“ u slova vždy odkazuje na něco původního a pro nás je to původní precizní a lokální krejčovina. Z té vycházíme, tu přetváříme, na tu odkazujeme. Inspiraci hledáme převážně v módě 30. až 60 let, baví nás kombinovat elegantní prvky s těmi recyklovanými, sportovními a dalšími, které nás zrovna napadnou.

 

Kdyby byla Reparáda z masa a kostí

 

 "Rozpustilá a zároveň elegantní světoběžnice, inspiruje se v tradicích, umí si ale postavit hlavu a dělat věci po svém. Záleží jí na světě kolem sebe, ekologie pro ni není prázdné slovo. Umí se dívat do budoucna, ale také ohlížet za sebe. Více než cíl je pro ni důležitá samotná cesta. Místo kvantity volí kvalitu. Umí se smát a užívat si života, baví ji hrát si s významy. I jako dáma má v sobě kapku rebelství. Věří, že každý může svým dílem měnit svět k lepšímu."

 

Naše dílna

Reparádnická dílna se nachází v Brně na ulici Cejl 72, ve čtvrti, které se dřív říkalo brněnský Manchester. Textilní výroba pro ni byla typická a tak máme radost, že i my svým dílkem pomáháme textilní tradici na Cejl zase vracet.

V dílně máme průmyslové šicí stroje, stříhárnu, profesionální žehlící systém, sklad látek a navrhujeme zde také všechny naše modely. 

Pojďte k nám nakouknout:

 Reparada-dilna-medium-28

Reparada-dilna-medium-29

 Reparada-dilna-medium-88


Reparada-dilna-medium-63

Reparada-dilna-medium-4 (1) 

Reparada-dilna-medium-66

Reparada-dilna-medium-83

Reparada-dilna-medium-78