Od 16.1. budeme mít v kamenném obchodě tradiční výprodej vzorků, vratek a starších modelů. Stavte se!

O nás

Reparáda, to je módní značka, která se inspiruje ve vintage střizích a celým svým srdcem podporuje myšlenky slow fashion. Nebaví nás rychlá móda z nadnárodních řetezců, dáváme přednost kvalitě a osobnímu vztahu.

 Všechny kousky z Reparády jsou šité v Brně a okolí, pečlivě, s láskou a důrazem na každý detail.  Máme vlastní šicí dílnu v Brně  a dlouhodobě spolupracujeme s jednou skvělou externí dílnou v okolí.      

Přesvědčte se s námi, že nad poctivou ruční práci není a poctivá móda vás nemusí stát o moc víc než ta z řetězce, budete se v ní ale cítit mnohem lépe a krásnější. A pokud si finance na její pořízení vydělíte počtem použití, pak vás vyjde mnohem levněji než běžná konfekce ušitá někde v Asii.

Kdo stojí za Reparádou

Jsem Kateřina, zakladatelka módní značky Reparáda. Vystudovaná právnička, která chtěla bojovat s nespravedlností a psát dokonalé smlouvy. Právo už sice nedělám, ale s nespravedlností bojuji dál. Už skoro 10 let tvořím etickou módu - šetrnou k přírodě a zodpovědnou k lidem. Dokonalou smlouvu vám nespíchnu, ale šatů, ve kterých naděláte parádu, mám v rukávu několik.

Název Reparáda

Název vznikl jako složenina slova „paráda“ a předpony „re“ - retro, recyklace, angl. repair, šp. reparar – opravit. Předpona „Re“ u slova vždy odkazuje na něco původního a pro nás je to původní precizní a lokální krejčovina. Z té vycházíme, tu přetváříme, na tu odkazujeme. Inspiraci hledáme převážně v módě 30. až 60 let, baví nás kombinovat elegantní prvky s těmi recyklovanými, sportovními a dalšími, které nás zrovna napadnou.

Kdyby byla Reparáda z masa a kostí

 "Rozpustilá a zároveň elegantní světoběžnice, inspiruje se v tradicích, umí si ale postavit hlavu a dělat věci po svém. Záleží jí na světě kolem sebe, ekologie pro ni není prázdné slovo. Umí se dívat do budoucna, ale také ohlížet za sebe. Více než cíl je pro ni důležitá samotná cesta. Místo kvantity volí kvalitu. Umí se smát a užívat si života, baví ji hrát si s významy. I jako dáma má v sobě kapku rebelství. Věří, že každý může svým dílem měnit svět k lepšímu."