OTEVÍRACÍ DOBA O SVÁTCÍCH: V pondělí 4.7. bude v kamenném obchodě normálně otevřeno, v úterý 5.7. a ve středu 6.7. zavřeno. Balíčky odešleme v pondělí a pak až ve čtvrtek.

Jak to bylo s šatotékou

REPARÁDA BYLA NEJDŘÍV ŠATOTÉKA...

 

Všechno začalo na jaře v roce 2013. Asi v dubnu. Žila jsem tou dobou v Barceloně, měla jsem čerstvě po skončení školy v Praze a v Barceloně si užívala každého okamžiku. Pracovala jsem v jedné nadnárodce, mluvila jenom španělsky a před měsícem jsem se vdala133870_4641237999118_247937997_o za svého milovaného Kolumbijce.

 

Bylo to přesně to období, kdy je možné úplně všechno. Chodila jsem po městě s foťákem, nebo i bez něj, toulala se v barcelonských uličkách, nasávala jsem atmosféru všech koutů, zapadlých podniků. Do práce jsem jezdila každé ráno na kole, přes Barcelonetu až k náměstí Plaza de Cataluňa, kde ten náš podnik stál.

 

Měla jsem spoustu energie a obrovskou chuť začít NĚCO dělat. A inspirace jako by byla na každém rohu.

 

Až se mi jednou dostal do rukou článek o dvou holkách, co si v Německu založily Kleiderei (tzv. „knihovnu s oblečením“). Místo, kde si člověk může za měsíční abonmá půjčit každý týden pár kousků oblečení, podobně, jak když si v knihovně půjčuje knížky. Strašně se mi ten nápad líbil! Ta kombinace ekologie, sdílení, kreativity... Sama bych se zákaznicí stala hned! Mrzelo mne, že nic takového ani v Barceloně, ani v Brně nebylo.

 

Pomalu mi končila stáž v nadnárodce a mohla jsem si vybrat, buď zůstat a hledat nějakou práci v Barceloně, anebo se vrátit zpátky do ČR a začít pracovat ve svém oboru. Srdci se moc nechtělo, ale zodpovědnost a rozum zvítězili. Obepsala jsem pár inzerátů, udělala test, přijela do Brna na pohovor a ono to klaplo, najednou jsem měla práci v advokátce i koupenou letenku.

 

Jenomže taky díru v srdci po Barceloně. Chyběla mi ta energie. Slunce. Španělština. Chyběli mi lidé v ulicích, co se potkávají, mluví spolu. V advokátce bylo všechno sešněrované a mně tolik chyběl ten pocit svobody.

 

Vzpomněla jsem si na šatotéku. A proč bych ji vlastně nemohla založit já? Samotné se mi ale moc nechtělo, barcelonasdílená radost je dvojitá radost a neštěstí prý poloviční. A tak jsme se do toho pustily s kamarádkou Markétou. Podnikání s kamarády či rodinou může být také konec dobrých vztahů, ale my dvě se rozhodly, že to dáme. Obě jsme věřily, že hádka u nás nebude znamenat konec přátelství (což se naštěstí potvrdilo).

 

Vybraly jsme si Veveří, což je takový brněnský „hipstrov“ a hned zkraje hledání našly pronájem. V ulici Jaselská, kousek od fakulty filosofické i sociálních studií. Byl tam klid (možná až moc velký), zato to ale mělo kouzlo a kolem chodili studenti a bohatští starousedlíci (viděli jste ceny bytů na Veveří?). Trochu jsme se sice báli velikosti (cca 140 m2), ale pak nás napadlo, že jednu místost pronajmeme, z druhé uděláme coworkingovou kancelář a až ten zbytek bude náš. Vyřešeno!

 

Rodina nám pomohla prostor zvelebit a pan Tomšej nám zapůjčil nábytek, sloužil jako výstavní galerie jeho antiku a zároveň i nám.

 

Ještě před otvíračkou jsme si střihly malou generálku na Vlněně.

 

PŘEHLÍDKA NA VLNĚNĚ (12.10.2013)1277845_212461342249199_2074138561_o

Klip k přehlídce (pomáhala nám s ním Eva Skurska)

      

přehlídka na Vlněně_1

 

OTEVŘENÍ REPARÁDY

A 8.11. 2013 jsme s velkou slávou otevřely :)

 

Reparada Otvíračka 2

 

Video o tom, jak Reparáda fungovala (by unclefrantisek.cz)

 

 

Interiér Reparády (fotky: Dominik Šmuhař)

Reparáda Koláž

 

S šatotékou jsme zažily spoustu zábavy, nakonec jsme se s ní ale musely rozloučit. Tady je náš památný FB status z 15. února 2015: Obchod na Jaselské končí, Reparáda ale pokračuje dál.

 

status o konci Reparády 1

Informace o zavíračce se brzy rozkřikla a vyvolala docela povyk, psaly jste nám krásné zprávy, najednou u nás bylo plno nových zákazníků... Bylo nám to líto, že zavíráme, ale bohužel nešlo jinak.

 

Míša K: "Holky, jste skvělé a obdivuji Vás, že jste do toho šly! Věřím, že se nějaká jiná cesta najde, jste inspirací pro mnoho lidí... Držím pěsti a přeji hodně štěstí na další re:paradnické cestě.."

 

Irena J. "Moc se mi líbí ta otevřenost, s kterou jste vysvětlily nastávající změny, držím palce s miminky, hypotékami i čímkoli, co si v životě přejete"

 

Linda K.: To je ale opravdu veliká škoda. Vždyť vás nám (Brnu) závidí celá republika! A dokonce i v zahraničí! Zrovna tvořím neoficiálního průvodce po Brně pro Němce a RE PARÁDA tam nesměla chybět. No ale nedá se nic dělat, předpokládám, že jiná možnost nebyla, jinak byste se k tomuto kroku nerozhodly. Monohým jste ukázaly alternativní cestu a probarvily svět a to je obrovstatus o konci reparády 2ská zásluha a za tu díky!

 

Veronika B. "Já pláču, važně s Re:parada žiju už více jak 1 rok a nedokažu si bez Vás představit svoje fungovani. To Vy jste mě naučili prostřednictvím svého oblečení, že můžu vypadat v praci žensky a citit se přitom sexy. Mí kolegové mi nečetněkrát chválili oblečení od Vas a ja byla v sedmem nebi. Vy jste byli zachranou při vytvaření všelijakch kostýmu na tématické party a plesy. Chápu že rozjet svuj sen bylo naročné a že prostě se stavají chvíle kdy jsou sny větší a nakladnější než realita všednich dní. Jsem vděčná, za to že jste tu byli pro mě více jak 1 rok, myslím, že jste odvedly velky kus prace! Děkuji za odvahu rozjet Re:parada, děkuji že díky Vám jsem poznala, že moda je hra a že holky by mely přece nosit sukne a vykaslat se na kalhoty, děkuji, že jste mi byly inpirací. Nashle u dalších projektu!"

 

Lucia Kerida: "Moje najväčšie múzy som našla u vás a nechodila si len pre krásne oblečenie ale hlavne pre nápady. Fandím vám naďalej, ste skvelé!"

 

Blanka K.: "To je škoda:-(Mohly by alespoň občas bývat nějaké Reparádnické večery nebo odpoledne v nějaké kavárně, třeba s prezentací nových kousků, co pak budou na webu."

 

 Lucie Š. "Holky, stejně jste skvělé,že jste do toho šly a více než rok Brno kořenily krásnými věcmi a svými úsměvy."

 

(...)

 

O tom, jaká byla naše další etapa, proč už nejsme dvě, ale jenom jedna, a že o tom, jak jsem si otevřela obchod znovu na Jaselské a proč jsem se stěhovala na Sokolskou, až jsem nakonec zakotvila na Třídě kapitána Jaroše, se dozvíte zase příště.

 

 

 

 

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení