O nás

Reparáda, to je módní značka, která se inspiruje ve vintage střizích a celým svým srdcem podporuje myšlenky slow fashion. Nebaví nás rychlá móda z nadnárodních řetezců, dáváme přednost kvalitě a osobnímu vztahu.

 Všechny kousky z Reparády jsou šité v Brně a okolí, pečlivě, s láskou a důrazem na každý detail.             

 Chcete mít šaty, ve kterých budete neodolatelná? Budete se cítit žensky? S cestovatelským motivem, abyste byla cestovatelkou i ve dnech, kdy nemáte čas cestovat ani prstem po mapě? Plné třešní, protože milujete léto a chcete si ho připomínat? Chystáte se na promoci? Blíží se váš velký den a dlouhé šlehačkové šaty z půjčovny nejsou tím pravým ořechovým?

 Přesvědčte se s námi, že nad poctivou ruční práci není a poctivá móda vás nemusí stát o moc víc než ta z řetězce, budete se v ní ale cítit mnohem lépe a krásnější. A pokud si finance na její pořízení vydělíte počtem použití, pak vás vyjde mnohem levněji než běžná konfekce ušitá někde v Asii.

 

KDO JE REPARÁDA?

 

Hlavním článkem Reparády je KATEŘINA ŘÍHOVÁ. I když se snaží spoustu úkolů delegovat, je to hlavně ona, kdo za Reparádou stojí. Reparádu založila, vymyslela název i koncept, navrhuje většinu modelů, plánuje výrobu, tvoří web, spravuje sociální sítě, komunikuje se zákazníky, píše texty, fotí a organizuje, co se dá. Reparáda je její srdcovka.

 

Kateřina Říhová fotí  Kateřina Říhová Reparáda

 (Fotky by archiv, Tomáš Valda a NDB)

 

NÁZEV REPARÁDA

 

Název vznikl jako složenina slova „paráda“ a předpony „re“ - retro, recyklace, angl. repair, šp. reparar – opravit. Předpona „Re“ u slova vždy odkazuje na něco původního a pro nás je to původní precizní a lokální krejčovina. Z té vycházíme, tu přetváříme, na tu odkazujeme. Inspiraci hledáme převážně v módě 30. až 60 let, baví nás kombinovat elegantní prvky s těmi recyklovanými, sportovními a dalšími, které nás zrovna napadnou.

 

KDYBY REPARÁDA BYLA Z MASA A KOSTÍ...

 

"Rozpustilá a zároveň elegantní světoběžnice, inspiruje se v tradicích, umí si ale postavit hlavu a dělat věci po svém. Záleží jí na světě kolem sebe, ekologie pro ni není prázdné slovo. Umí se dívat do budoucna, ale také ohlížet za sebe. Více než cíl je pro ni důležitá samotná cesta. Místo kvantity volí kvalitu. Umí se smát a užívat si života, baví ji hrát si s významy. I jako dáma má v sobě kapku rebelství. Věří, že každý může svým dílem měnit svět k lepšímu."

 

Rozuměli byste si? Pokud ano, tak byste si rozumněli i s náma a v reparádnických modelech se budete cítit jako ryba ve vodě :-)

 

NAŠE IDEÁLY

 

Vymezujeme se vůči hodnotám současného mainstreamového módního průmyslu: tlak na spotřebu, vyrobit co nejrychleji a nejlevněji bez ohledu na cokoliv. Nevšímat si cesty, ani budoucnosti. Zaměřit se jen na moment prodeje. Než je zboží vystaveno v regálech a poté, co se prodá, tak nemá žádnou hodnotu. Důležitý je jen ten prchlivý okamžik vábení. My to tak ale nechceme!

 

Tričko, anebo šaty přeci neexistují jen v tom jednom okamžiku. Někdo musel látku vyrobit a z látky ušít šaty. Způsob, jakým to udělal, pak ovlivňuje, jak se budete v šatech cítit... Opravdu je chcete mít jen na jedno použití? Je vám vážně jedno, že se po pár vyprání rozpadnou? Že jsou ušité z látky plné chemikálií? Že ty křivé švy jsou možná z hladu a nevyspání šičky? Že místo nitě měly její ruce držet spíše hračku nebo učebnici?

 

Móda nemusí být lhářka, nemusí být povrchní, ani pomíjivá. Může být osobitá, hravá, etická a zodpovědná.

 12177804_10207802051153983_40494398_n

(Ilustrace by Lusym)