Hledáme další švadlenu k nám do dílny. Napište na: vyroba@reparada.cz. Těšíme se!

Miluju Tě, Valentýne

Milujete valentýnský svátek? Nebo patříte do party, která jej nemusí? Ale milujeme všichni, na tom se myslím shodneme. A i filosofové tvrdí, že slavit se má. Vyskočit na malou chvíli z kolečka našich povinností, zastavit se a oslavit život. A co může být v životě krásnější, než oslavit lásku? Proto pro vás máme parádní týden valentýnské laskavosti. 

Jak na to? Kde začít? Koho nebo co na to potřebujete? Vůbec nic. Bohatě vám budou stačit maličkosti s velikým půvabem. Sedm šťastných dní plných lásky – lásky k druhým, lásky partnerské, lásky mateřské, ale i lásky k sobě. Věřte nám, že si ten týden zamilujete. valentyn

 

Den první – Dobré ráno, lásko!

Zkoušeli jste někdy napsat zamilovaný vzkaz pod polštář? Klidně jen jednu větu. Nemusí v ní být správně čárky, nemusíte pro to hledat ve Slovníku spisovné češtiny.

Napište jednoduše, co cítíte. Napište druhému, jak ho máte rádi. Začněte osobním oslovením, vyberte některé ze sloves lásky a na konci tam dejte maličké srdce. Že nejste žádný velký umělec?! Vždyť i slavné muzikálové Miluji a maluji je fajn, milé a přesné.

 

Den druhý – Šaty lásky

Něco vám prozradíme. Že šaty dělají člověka, asi všichni dobře víme, ale víte, co udělá krásné spodní prádlo? S mužem i s ženou? A jak výjimečný pocit je vzít si nebe hezké podvazky v běžný pracovní den? Vyzkoušejte to – vyjděte životu i lásce vstříc pěkně a rafinovaně oblečená už od kalhotek. Všechny známe ten magický pocit, když si líbíme sobě sama, líbíme se i svému okolí. Okouzlete proto svého partnera zmíněným či přiznaným elegantním negližé.

Nebo si dnes oblečte šaty, sukni či košili, ve které jste zažila něco zamilovaného, něco jedinečného, něco vzácného – něco jako je láska.

 

Den třetí – Já bych Tě láskou sněd´

Jestli i u vás doma prochází láska i žaludkem, máme pro vás tip na krásné ráno. Připravte svému muži, své ženě, svojí rodině zamilovanou snídani. Servírovat lásku v pyžamu je vždycky sexy – ať už to jsou jednoduché palačinky nebo klasická vajíčka. Čistý ubrus, voňavý stonek ve váze, a ještě voňavější káva umí s lidmi divy. Postaví na nohy nebo přesně na naopak.

A jestli dnes ráno nemáte na sebe až tolik času, přibalte si s sebou do práce rychlou termosku s teplým kakaem, sladký pocit lásky si můžete vychutnávat celý den. Navíc věděli jste, že kakao je superpotravina bohatá na antioxidanty, které nás šikovně umí ochránit před stresem? A to je přesně ta péče, kterou od lásky všichni chceme.

 

Den čtvrtý – Haló, tady láska

Dnes máme pro vás slušný návrh. Zavolejte, napište, oslovte – někoho, s kým už jste se dlouho, dlouho neviděli. Spojte se zase po čase se svou dávnou spolužačkou, s bývalým kolegou z práce, se svými osobitými příbuznými.

Zamilovaný valentýnský svátek je príma příležitost, jak začít hovor a zasmát se spolu hned v jeho úvodu, ať už mu fandíte či nikoli. Valentýn je i hezká šance, jak mávnout rukou nad minulým, jak jít k druhému s otevřenou náručí – i kdybychom se jen v pár větách zeptali, jak se teď má, jak žije, kam ho život či láska zavedly.

Ozvěte se na Valentýna, vždyť proslulým oslovením Čau, lásko! se nemusíme jen loučit.

 

Den pátý – Darujte z lásky

Myslím, že to není úplně laciný citát, který říká, že láska zmůže mnoho, peníze všechno. Proto kdo byste měl na Valentýna chuť pomoci druhému, pomáhat jiným, otevřete si webové stránky crowdfundingové platformy například Donio, kde si sami snadno můžete vybrat silný, dobrý a dobročinný projekt, na který přispět.

Kategorie a témata sbírek jsou od základních jako Děti a rodina, přes potřebné a nezbytné jako Samoživitelky a Senioři, nutné a ještě nutnější Zdraví a Vzdělání, až po milé a chlupaté jako Zvířata či Zoo Praha.

Darujte peníze, darujte pomoc a péči, a darujte to z lásky.

 

Den šestý – Překvapení!

Nemusí to být nic extra velkého, abyste udělali veliký dojem. Drobnost, maličkost, osobní dárek pro někoho, kdo by to od nás dnes nečekal. Mužovi obrázek od dětí, dětem nové misky na snídani, mamince svazek voňavých frézií, kamarádce výbornou řasenku.

Moment překvapení spolu s vaší myšlenkou na druhého a ještě s správným načasováním na Valentýna je tím nejpůvabnějším. Pochvalte sousedce v domě její tradiční účes, pořádně se usmějte na kurýra s balíčkem, zamávejte dětem na procházce z okýnka.

Zkrátka srdečně si užijte tento únorový den, protože opravdu platí – kolik dáš, ještě víc dostaneš.

 

Den sedmý – Zvu Tě na rande

Myslete na to předem, udělejte si v diáři okénko, udělejte si čas. Zajistěte si hlídání a úplně v klidu vyrazte na rande sama se sebou. Začněte dobrou kávou v oblíbeném podniku a pokračujte aktuální výstavou, kterou všichni chválí nebo povedeným filmem, který už taky všichni viděli.

Po vydatném obědě si dlouze čtěte, pište do deníku nebo prostě jen tak lelkujte. Ale hlavně, věnujte pozornost jen sama sobě. Všímejte si, na co hodně myslíte, co vás nejvíc těší, co bezděčně rozesměje.

Hýčkejte se péčí sama o sebe a nezapomínejte nejen dnes na to, jak jsou právě váš klid, odpočinek a spokojenost důležité pro spokojenost všech kolem vás.